Menu
Klub Nyt 31. august kl. 13:20
Fælles arbejdsdag i klubhuset og i hallen lørdag d. 9. september 2017 kl. 8.00 – 13.00 i Nr. Broby
Klub Nyt
Arbejdsopgaver til arbejdsdag i Broby
Klub Nyt
HJÆLPENDE HÆNDER SØGES til fælles arbejdsdag i klubhuset og i hallen
Klub Nyt
Referat af generalforsamling i FC Broby
Klub Nyt
Øens Hold Cup i FC Broby

Book kunstgræsbanen

Støt vores klub

Lej Nr. Broby Klubhus

Følg os på Facebook

Smiley-rapport

#fcbroby på Instagram

#fcbroby

Meld dig ind i FC Broby

Støt vores sponsorer – de støtter os

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt
Kommende kampe
September 2017
1.
fredag
18.15
Højby S & G
livescore
1 - 3
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Højby Skole
FC Broby (2)
Højby Skole
2.
lørdag
10.00
FC Broby
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Tømrermester Brian Kej Arena
Årslev BK
Tømrermester Brian Kej Arena
2.
lørdag
10.30
Tommerup BK
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Tømrermester Brian Kej Arena
FC Broby
Tømrermester Brian Kej Arena
2.
lørdag
11.00
FC Broby
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Tømrermester Brian Kej Arena
Brylle BK
Tømrermester Brian Kej Arena
2.
lørdag
12.00
Langeskov IF (2)
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Tømrermester Brian Kej Arena
FC Broby
Tømrermester Brian Kej Arena
3.
søndag
10.30
Flemløse BK
10 - 0
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Flemløse Stadion
FC Broby
Flemløse Stadion
3.
søndag
11.00
FC Broby
livescore
1 - 3
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Tømrermester Brian Kej Arena
Sanderum BK
Tømrermester Brian Kej Arena
3.
søndag
12.15
FC Broby
livescore
1 - 2
Herrer
U16
U16 drenge B (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Tømrermester Brian Kej Arena
Munkebo BK
Tømrermester Brian Kej Arena
4.
mandag
19.00
Holluf Pile-Tornbjerg IF
livescore
6 - 5
Kvinder
Senior
Kvinde 7M - efterår 2017 • Pulje 3
Holluf Pile skole
FC Broby
Holluf Pile skole
6.
onsdag
18.15
FC Broby
3 - 1
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Tømrermester Brian Kej Arena
Ringe BK
Tømrermester Brian Kej Arena
9.
lørdag
15.00
FC Broby
5 - 6
Herrer
Senior
Herre S5, efterår 2017 • Pulje 2
Tømrermester Brian Kej Arena
Stenstrup IF
Tømrermester Brian Kej Arena
9.
lørdag
15.30
S.f.B.
5 - 1
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
FC Broby
S.f.B. Hellegårdsvej
10.
søndag
11.00
FC Broby (2)
livescore
2 - 2
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Tømrermester Brian Kej Arena
Thurø BK af 1920
Tømrermester Brian Kej Arena
11.
mandag
17.15
FC Broby
livescore
0 - 6
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Tømrermester Brian Kej Arena
Fortuna Svendborg
Tømrermester Brian Kej Arena
12.
tirsdag
18.15
VB Nyborg
livescore
5 - 2
Herrer
U16
U16 drenge B (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Vindinge Sportsplads
FC Broby
Vindinge Sportsplads
12.
tirsdag
18.45
FC Broby
livescore
5 - 1
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Tømrermester Brian Kej Arena
Allested U & IF
Tømrermester Brian Kej Arena
16.
lørdag
14.00
Rudkøbing BK
livescore
5 - 0
Herrer
Senior
Herre S5, efterår 2017 • Pulje 2
Rudkøbing Stadion
FC Broby
Rudkøbing Stadion
16.
lørdag
15.00
FC Broby
livescore
2 - 3
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Tømrermester Brian Kej Arena
Nyborg G & IF
Tømrermester Brian Kej Arena
17.
søndag
11.00
Oure Fodbold Akademi
livescore
4 - 2
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Oure Idrætsskole
FC Broby (2)
Oure Idrætsskole
18.
mandag
19.00
FC Odense (2)
livescore
3 - 3
Kvinder
Senior
Kvinde 7M - efterår 2017 • Pulje 3
Svanereden
FC Broby
Svanereden
19.
tirsdag
18.00
SFF2015
livescore
4 - 2
Herrer
U16
U16 drenge B (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Toftegårdsskolen
FC Broby
Toftegårdsskolen
20.
onsdag
18.30
Chang (2)
3 - 1
Herrer
Senior
Herre S5, efterår 2017 • Pulje 2
Chang Arena
FC Broby
Chang Arena
21.
torsdag
18.45
Langeskov IF
2 - 1
Herrer
Senior
Herre S1, 2017/2018 • Pulje 1
Langeskov Stadion
FC Broby
Langeskov Stadion
23.
lørdag
10.00
FC Broby
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Carl Nielsen Hallen
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Carl Nielsen Hallen
23.
lørdag
10.30
Årslev BK
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Carl Nielsen Hallen
FC Broby
Carl Nielsen Hallen
23.
lørdag
11.00
Langeskov IF (2)
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Carl Nielsen Hallen
FC Broby
Carl Nielsen Hallen
23.
lørdag
11.30
Tommerup BK
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Carl Nielsen Hallen
FC Broby
Carl Nielsen Hallen
23.
lørdag
12.00
FC Broby
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 4
Carl Nielsen Hallen
Brylle BK
Carl Nielsen Hallen
23.
lørdag
15.00
SFF 2015 1
livescore
3 - 3
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Horne Idrætscenter
FC Broby (2)
Horne Idrætscenter
23.
lørdag
15.00
FC Broby
3 - 4
Herrer
Senior
Herre S5, efterår 2017 • Pulje 2
Tømrermester Brian Kej Arena
FC Hjallese
Tømrermester Brian Kej Arena
25.
mandag
17.15
FC Broby
livescore
0 - 9
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Tømrermester Brian Kej Arena
Langeskov IF
Tømrermester Brian Kej Arena
28.
torsdag
17.30
Otterup B & IK
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 2
Nordfyns Bank Arena
FC Broby
Nordfyns Bank Arena
30.
lørdag
11.00
FC Broby
Herrer
U16
U16 drenge B (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Tømrermester Brian Kej Arena
TEAM Højfyn
Tømrermester Brian Kej Arena
30.
lørdag
13.00
FC Broby
Kvinder
Senior
Kvinde 7M - efterår 2017 • Pulje 3
Tømrermester Brian Kej Arena
B 67
Tømrermester Brian Kej Arena
30.
lørdag
15.00
FC Broby (2)
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Tømrermester Brian Kej Arena
Rudkøbing BK
Tømrermester Brian Kej Arena