Menu

Nyt stærkt trænerteam til U5-U8

image
Betina Pedersen
09. juni 2016 - kl. 20:52

På vegne af bestyrelsen i FC Broby, kan jeg med stor glæde informere jer om at holdets

sammensætning er på plads til efterårssæsonens små poder.

 

Vi har arbejdet hårdt på at få det helt rigtige på plads, til de små fodboldspillere samt de

forhåbentlig mange nye der vil starte til fodbold.

 

Så det er mig en stor glæde at kunne fortælle at Kurt Hansen vender tilbage som træner.

Men han er ikke alene, han får selskab af Tino Ahnholm.

Begge to har vi en stor tiltro til og kender de fleste af jer i forvejen.

 

Træningen bliver således fra efteråret.

Træningstid: Tirsdag og torsdag kl. 16.30-17.30

 

Tirsdage Nr. Broby Klubhus, hvor børnene afhentes i henholdsvis børnehaven Myretuen

Torsdage Brobyværk Pontoppidanskolen, hvor børnene afhentes i SFO Regnbuen.

 

Kontaktinfo:

Kurt Hansen, tlf. 24 98 96 59

Tino Ahnholm, tlf. 60 46 85 46

 

MØD DEM ALLEREDE TIL VORES ARRANGEMENT LØRDAG D.25-6-16. kl. 9.30-12.30.

Hvor vi holder en fodbold for sjov dag, hvor børn i ALLE aldre er velkomne til at lege med os.

 

Tilmelding til Julie Asmussen på tlf. 60 24 73 35

 

Håber at i tager rigtigt godt imod dem.

 

På vegne af hele bestyrelsen

Betina Pedersen

Meld dig ind i FC Broby

Støt vores sponsorer – de støtter os

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt
Kommende kampe
November 2017
18.
lørdag
12.44
SSV Højfyn
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
FC Broby
Bogense Hallerne (Hal 2)
18.
lørdag
13.05
FC Broby
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
Brylle BK
Bogense Hallerne (Hal 2)
18.
lørdag
13.19
Tommerup BK
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
FC Broby
Bogense Hallerne (Hal 2)
18.
lørdag
13.33
FC Broby
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
Ringe BK
Bogense Hallerne (Hal 2)
18.
lørdag
14.01
FC Broby
Spillet
Herrer
U10
Inde - U10 drenge C født 2008 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
Dalum IF (1)
Bogense Hallerne (Hal 2)